adres

ul. Mazowiecka 48 lok. 10-11, 15-302 Białystok

godz otwarcia

Pon-Pt 8:00-19:30

Chirurgia stomatologiczna

Umów się na wizytę511 820 866

 

Ekstrakcje (usuwanie) zębów

Najczęściej wykonywane w naszej Klinice zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Specjalizujemy się zwłaszcza w ekstrakcjach zębów ósmych, które należą do najtrudniejszych w tej dziedzinie zabiegów i wymagają doświadczenia oraz wprawnej ręki operatora. Zęby usuwane są w maksymalnie atraumatyczny i bezpieczny sposób w znieczuleniu miejscowym przez specjalistę chirurgii stomatologicznej - dr Tomasza Kozioła, który ma na swoim koncie tysiące udanych zabiegów oraz dr Grzegorza Kozioła, specjalizanta chirurgii stomatologicznej. Przeprowadzamy zarówno proste, jak i skomplikowanie ekstrakcje.

Poniżej przykłady trudnych zabiegów wykonanych w naszej Klinice:

 

I - Ekstrakcja poziomo położonego zęba ósmego:

II - Usunięcie torbieli zawiązkowej połączone z ekstrakcją zęba ósmego dolnego znajdującego się blisko dolnej krawędzi żuchwy:

 

Usuwanie torbieli

Torbiele kości szczęki i żuchwy są najczęstszymi zmianami patologicznymi w obrębie twarzoczaszki. Są miejscami wypełnionymi zwykle płynem i/lub tkanką miękką w miejscu, gdzie powinna być kość. Wymagają usunięcia, a następnie wykonania badania histopatologicznego. Nieleczone mogą osiągać duże rozmiary i powodować znaczne defekty zarówno szczęki, jak i żuchwy oraz dolegliwości bólowe. Nieleczone mogą przekształcić się nawet w nowotwory!

 

 

Torbiele zastoinowe mają postać okrągłego i niebolesnego wygórowania zlokalizowanego pod błoną śluzową spowodowanego zaczopowaniem ujścia gruczołu ślinowego. Powstają w wyniku urazu lub stanów zapalnych. Są zmianami patologicznymi wymagającymi usunięcia, a następnie wykonania badania histopatologicznego.

 

 

Resekcja wierzchołka korzenia zęba

Zabieg chirurgiczny wykonywany w momencie gdy leczenie kanałowe okazuje się niewystarczające. Polega na usunięciu zmiany zapalnej z wnętrza kości po uprzednim podniesieniu płata błony śluzowej oraz odcięciu wierzchołka korzenia zęba i wstecznym wypełnieniu kanału korzeniowego.

 

 

Fibryna bogatopłytkowa (PRF)

Frakcja krwi, która powstaje po odwirowaniu krwi pobranej od pacjenta w specjalnej wirówce. Zawiera wysokie stężenie czynników wzrostu, leukocytów i gęstą sieć fibryny, które przyspieszają gojenie tkanek miękkich i kości po zabiegach. W naszej Klinice stosowana jest głównie po ekstrakcjach zębów ósmych dolnych.

 

 

Plastyka wędzidełka

Zabieg chirurgiczny przeprowadzany na wędzidełku wargi lub języka. Wyróżniamy całkowite wycięcie wędzidełka, podcięcie i plastykę.

 

 

Plastyka połączenia ustno-zatokowego

Zabieg wykonywany po usunięciu zęba i jednoczesnym powstaniu połączenia jamy ustnej z zatoką szczękową. Polega na przemieszczeniu płata błony śluzowej  oraz szczelnym jego wszyciu w miejsce powstałego połączenia.

 

 

Hemisekcja

Przedzielenie zęba trzonowego na dwie części i usunięcie jednej z nich, składającej się z części korony i korzenia.

 

 

Leczenie suchego zębodołu

Powikłanie występujące czasami po usunięciu zęba, objawiające się m.in. nieprzyjemnym zapachem z zębodołu, silnym bólem promieniującym do ucha i skroni i/lub do sąsiednich zębów. Wymaga oczyszczenia rany i założenia leku do zębodołu.