Implanty
Czym jest implant?
Implant jest małym tytanowym wkrętem umieszczanym w kości szczęki lub żuchwy. Zastępuje korzeń zęba. Po kilku miesiącach zrasta się z kością i możliwe jest wykonanie na nim stałej pracy protetycznej. W ofercie posiadamy zarówno korony, mosty, jak i protezy oparte na implantach.
Zabieg implantacji przeprowadzany jest w naszej Klinice przez specjalistę chirurgii stomatologicznej - dr Tomasza Kozioła i polega na wytworzeniu odpowiedniego łoża w kości, a następnie wprowadzeniu w to miejsce implantu. Plan leczenia ustalany jest między innymi po analizie trójwymiarowego badania tomograficznego (3D) wykonanego najnowocześniejszym aparatem służącym do tego typu badań - CS 9600.
Implanty zębów Białystok - jakie implanty stosujemy?
Stomatologia Kozioł stosuje jedynie implanty światowej klasy producenta Dentsply Sirona. Jest to szwedzka firma współpracująca z wieloma światowej klasy implantologami.
Nasze przykładowe prace protetyczne wykonane na implantach (część chirurgiczna - dr Tomasz Kozioł, część protetyczna - dr Anna Kozioł):
REGENERACJA KOŚCI
Czasami niewystarczająca ilość kości uniemożliwia wprowadzenie implantu. W takim przypadku przeprowadzany jest zabieg regeneracji (augmentacji) tkanki kostnej.
Metody regeneracji kości stosowane w naszej Klinice:
I - Sterowana Regeneracja Kości (ang. Guided Bone Regeneration - GBR)
Jest zabiegiem, podczas którego stosuje się preparaty kościozastępcze zwykle połączone z wiórami kości własnej pacjenta (w stosunku 1:1). Materiał ten jest stabilizowany błoną i zabezpieczany pinami. Dzięki temu wytworzone zostaje specjalne "rusztowanie" dla regenerującej się tkanki kostnej pacjenta.
II - Odbudowa kości (augmentacja) 3D techniką Khoury'ego
W tej metodzie stosowana jest jedynie kość autogenna, czyli własna pacjenta. Miejscem pobrania tkanki kostnej jest obszar zatrzonowcowy żuchwy, skąd uzyskuje się kilkucentymetrowy blok kostny, który odpowiednio się modeluje i umieszcza w miejscu braku kostnego. Szczelinę między brakiem kostnym a przykręconym fragmentem kości wypełnia się wiórami kości własnej pacjenta.
III - Podniesienie dna zatoki szczękowej (ang. sinus lift)
Stosowane jest w przypadku nisko położonego dna zatoki szczękowej. Jest zabiegiem, który polega na wprowadzeniu materiału kościozastępczego pod błonę śluzową zatoki.
REGENERACJA DZIĄSŁA
I - Przeszczep nabłonkowo-łącznotkankowy (FGG)
Przeszczep pełnej grubości pochodzący z podniebienia twardego i stosowany w celu uzyskania dziąsła zrogowaciałego (nieruchomego) w okolicy implantów.
II - Przeszczep łącznotkankowy (CTG)
Przeszczep podnabłonkowej tkanki łącznej pochodzącej z podniebienia twardego lub guza szczęki. Stosowany w celu poprawy estetyki w okolicy wszczepionych implantów i zwiększenia objętości tkanek dziąsła.
III - Dowierzchołkowe przesunięcie płata
Jedna z metod pozwalająca na zwiększenie zasięgu strefy dziąsła zrogowaciałego (nieruchomego) wokół implantu.